Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Корекция на данъчен кредит при продажба на недвижим имот

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Фирма закупува ДМА - недвижим имот през 2006 г. Не ползва данъчен кредт - чл. 45, ал. 3. Във фактурата не е начислен ДДС. За периода 2009 - 2015 г. върху имота са правени трайни подобрения: преустройство на помещения, разширение, смяна покрив, укрепване на основи, смяна дограма на обща стойност около 50 хил. лв., натрупвани в с-ка 613 Разхпди за придобиване на ДМА. С тази стойност е увеличена стойността на актива през 2015 г. За направените разходи е ползван данъчен кредит. През януари 2019 г. имотът е продаден. Не е начислен ДДС - чл. 45, ал. 3. Следва ли да се извърши корекция на ДДС по чл. 79, ал. 3 за ползвания данъчен кредит за материали и услуги за подобренията? Ако е необходимо - как се изчислява сумата на корекцията - по години - както е ползвон данъчния кредит или от 2015 г. - датата на придобиване на актива? Какъв протокол по чл. 66, ал. 3 се създава - по години или един общ? В коя колона се включва протокола в дневника на продажбите?



Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Корекция на данъчен кредит при продажба на недвижим имот

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x