Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Фактуриране към български ДДС номер на фирма от подизпълители

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Немска фирма с валиден немски ДДС номер има сключен договор за строителна дейност, като получател са въоръжените сили на чужда държава. Съгласно чл. 173, ал. 1 от ЗДДС доставките са освободени от ДДС. Отправих запитване към данъчната администрация по какъв начин може да се получи удостоверение за прилагане на режима по чл. 173 от ЗДДС и те ми отговориха, че немската фирма трябва да има валиден български ДДС номер, т.е. да се регистрира по ЗДДС, за да издадат удостоверението. За част от строителните дейностi немската фирма ще наеме български фирми като подизпълнители. В този случай българските фирми (регистрирани по ЗДДС) на българския ДДС номер на немската фирма ли трябва да фактурират? И с ДДС ли трябва да фактурират или и те трябва да поискат удостоверение за прилагане на режима по чл.173 от ЗДДС?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Фактуриране към български ДДС номер на фирма от подизпълители

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x