Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

ДДС ставка при продажба на учебници

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Частна школа, българско дружество – регистрирано по ЗДДС, през 2020 - 2021 год. закупува от вносител учебници, които продава на своите ученици и на ученици на други частни школи. За закупените учебници вносителят му издава фактури с начислен ДДС с ниската ставка от 9%. При продажбата на учебниците частната школа начислява ДДС със същата ставка от 9%. Правилно ли е използвана ставката от 9% за начисляване на ДДС при продажбата на учебниците? Ако не, как би следвало да се коригира грешката, с оглед на хипотезите в чл. 126 от ЗДДС - да се начисли ДДС през 2022 год., като в дневниците за продажби се отразят със знак минус отчетите за продажби от 2020 - 21 год., а със знак плюс се посочат същите, но с по-високата 20% ставка?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
ДДС ставка при продажба на учебници

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x