Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Третиране като ВОП на доставка на китайски стоки от Германия

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
на 17 Окт 2022Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

Ние сме българско дружество, регистрирано по ДДС на територията на България, с предмет на дейност търговия на едро. През месец септември придобихме право на собственост върху стока, транспортирана до територията на страната от територията на Германия. Транспортът е заплатен от българското дружество /притежаваме фактура за платен транспорт/, СМR-то е издадено от логистичен склад в Германия. За стоката сме получили фактура от китайски доставчик с условия на доставка FCA Germany, доставчикът няма регистрация по ДДС в Германия. Стоката е платена на китайския доставчик. При така описаната фактическа обстановка, доставката може ли да се счита за ВОП по чл. 13, ал. 6 от ЗДДС? Ако не може, какъв режим на облагане трябва да приложим за въпросната доставка? Междувременно стоката е продадена на българския пазар.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Третиране като ВОП на доставка на китайски стоки от Германия

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x