Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Публикуване в ТР на баланс и отчет на ЕТ - микропредприятие

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

В чл. 38, ал. 1, т. 1 от Закона за счетоводството, действащ след 01.01.2019 г., е записано, че всички търговци следва да обявяват ГФО в Търговския регистър до 30.06. С новото изменение на чл. 38, ал. 4 е записано, че малките предприятия, които не подлежат на задължителен финансов одит, публикуват най-малко баланс, отчет… От полезрението на Закона изчезват микропредприятията и ЕТ, които не подлежат на задължителен финансов одит, в т.ч. ЕТ, без значение дали ползват двустранно счетоводно записване или едностранно с оборот до 50 хил. лв., дали са регистрирани по ЗДДС или не... Следва ли с новото изменение на Закона за счетоводството да се публикува в Търговския регистър баланс/ отчет на ЕТ, което попада в категорията Микропредприятие и не подлежи на задължителен независим финансов одит? С така изменения Закон за счетоводството как се процедира при фирми – ЕТ, които подписват сами отчетите си и са на едностранно счетоводно отчитане и/или приходите са им до 500 лв.? Имат ли задължение ЕТ за публикуване на декларация за неактивност в Търговския регистър при приход до 500 лв. или без дейност?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Публикуване в ТР на баланс и отчет на ЕТ - микропредприятие

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x