Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Промяна на категория на микропредприятия, свърани с предприятие партньор

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Във връзка с качването на ГФО в ТР и подаването на декларация по чл. 62а, ал. 2, т. 2 от Наредба № 1 от 2007 г. за водене, съхраняване и достъп до търговския регистър и до регистъра на юридическите лица с нестопанска цел искам да попитам за критериите, по които се определя категорията предприятие. Ако дадено предприятие отговаря на критериите за микропредприятие, но е свързано или предприятие партньор чрез управителя/ съдружниика си с друго предприятие, което може да промени категорията му, за целиите на тази декларация това взима ли се предвид? Казано по-конкретно, ако имаме няколко предприятия с персонал до 10 души и стойност на актвите и оборот, отговарящи на критериите за микропредприиятие, но във всички имаме съдружниик, приитежаващ 20% от друго малко предприятие, то за всяко от микропредприиятията нужно ли е да се смята пропорципнално средния брой на персонала, активи и оборот като предприятие партньор на даденото малко предприятие и съответните микропредприятия да могат да променят категорята си, поради тази свързаност? Към всички ли ГФО сме длъжни да качваме приложения към ГФО?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Промяна на категория на микропредприятия, свърани с предприятие партньор

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x