Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Признаване на разходи по фактура от 2019 г. получена през тази година

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

На 05.10.2020 г. ЕООД получава от доставчик фактура за услуги с дата на издаване 26.11.2019 г. 2019 г. е приключена отдавна, изтекъл е и срокът за подаване на коригираща годишна данъчна декларация за 2019 г. Разходът е изцяло свързан с дейността на дружеството. Разходът е осчетоводен в октомври 2020 г. и е ползван данъчен кредит (също в октомври 2020 г.; към октомври 2020 г. срокът по чл. 72, ал. 1 ЗДДС не е изтекъл). Предвид факта, че разходът се отнася за 2019 г., но фактурата е получена през 2020 г. след като е приключена 2019 г., ще бъде ли признат този разход за данъчни цели за 2020 г.? Съответно (предвид нормата на чл. 26, т. 3 ЗКПО) ще бъде ли признат и ползваният данъчният кредит (към октомври 2020 г. срокът по чл. 72, ал. 1 ЗДДС не е изтекъл)? Ако разходът и съответно и ползваният данъчният кредит няма да бъдат признати за данъчни цели в 2020 г., какво е нормативното основание за това непризнаване (кой член от ЗКПО)?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Признаване на разходи по фактура от 2019 г. получена през тази година

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x