Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Приемане на българска фирма, собственост на швейцарска, за представител с независим статут

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

Във връзка с този въпрос: Имам нужда от уточнение по отношение на чл. 5, ал. 5 и ал. 6 от СИДДО с Швейцария. БГ ЕООД като комисионер и дейстащ от името на ШВ ГМБХ, и отчитайки фактите, че БГ ЕООД е 100% собственост на ШВ ГМБХ, като и това, че БГ ЕООД събира поръчки само и единственно за продукта на ШВ ГМБХ, въпреки това може ли да се приеме за представител с независим статут, по смисъла на чл. 5, ал. 6 от СИДДО, от което следва, че ШВ ГМБХ няма място на стопанска дейност на територията на България? Или ще са приложими разпоредбите на чл. 5, ал. 5 от СИДДО в смисъл, че БГ ЕООД не е представител с независим статут, и дейностите, които извършва на територията на България от името на ШВ ГМБХ, не се класифицират като спомагателни или подготвителни, по смисъла на чл. 5, ал. 4 от СИДДО, от което би следвало, че ШВ ГМБХ ще има място на спонаска дейност на територията на България?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Приемане на българска фирма, собственост на швейцарска, за представител с независим статут

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x