Префактуриране на разходи, свързани с организиране на мероприятия

Елена Илиева
на 15 Юни 2023

Въпрос:
БГ фирма А, регистрирана по ДДС, съорганизатор на мероприятия с клиенти, получава фактура за кетъринг, фактура за наем зала и оборудване. Фирмата е задължена, съгласно споразумение за сътрудничество, да префактурира разходите за кетъринг, наем зала и оборудване на българска фирма Б, също регистрирана по ДДС. В споразумението е посочено, че разходите и организацията се разпределят между двете страни поравно. Как следва да се отчетат видовете разходи при фирма А? Как следва да бъдат префактурирани видовете разходи от фирма А на фирма Б?
Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Префактуриране на разходи, свързани с организиране на мероприятия
Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.
Влизане в акаунта
Защо да се регистрирам?
- експерти на Ваше разоложение 24/7/365
- база данни с новини, отговори, анализи
- на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство
БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "15 експертни решения на казуси от счетоводната практика"!
Подобни статии от категория ЗДДС
23Авг2023
Третиране на разходи за консумативи във връзка с безвъзмездно ползване на помещения от ЮЛНЦ
от Теодоси Георгиев
на 23 Авг 2023
23Авг2023
Кредитно известие при доставка на негодна продукция към свързано лице
от Теодоси Георгиев
на 23 Авг 2023
01Авг2023
Регистрация по ДДС и отчитане на продажби на китайски стоки към чуждестранни клиенти през онлайн магазин
от Теодоси Георгиев
на 01 Авг 2023
02Авг2023
Включване в дневник продажби на фактури за внос и за разходи във връзка с подготовка на машина за внос
от Теодоси Георгиев
на 02 Авг 2023
28Юли2023
Отчитане на покупка на автомобили, които впоследствие са дарени
от Теодоси Георгиев
на 28 Юли 2023
13Юли2023
Отчитане на фактури за покупка на материали, които ще се изпращат до производител в Испания
от Теодоси Георгиев
на 13 Юли 2023