Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Отразяване в справка-декларация и дневник за продажби по ЗДДС на фактури за доставки на отпадъци

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Фирма, регистрирана по ЗДДС, е получател на доставка на отпадъци с нулева ставка чл. 163а, ал. 2 от ЗДДС и съответно е доставчик на отпадъци. Това е основната дейност на дружеството.

1. При издаването на фактура на клиент, регистриран по ЗДДС, не начисляваме ДДС с основание обратно начисляване. Как следва да си отрази издадената фактура в справката-декларация за ДДС и в дневника за продажби?

2. При издаването на фактура на клиент, нерегистриран по ЗДДС, начисляваме ДДС. Как следва да си отрази издадената фактура в справката-декларация за ДДС и в дневника за продажби?

3. Как следва да се отразят в справка-декларацията по ЗДДС, в дневника за покупки и в дневника за продажби получените от нас фактури за доставки на отпадъци, имайки предвид че основната дейност на дружеството е търговия с отпадъци?

4. Може ли да ползваме ДАНЪЧЕН КРЕДИТ НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ФАКТУРИ, по които сме получател за канцеларски материали, консултантски услуги, наем и т.н. при положение, че основната ни дейност е търговия с отпадъци? Има ли специфика на отразяване на тези фактури в справката-декларация за ДДС и в дневника за покупки?

 

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Отразяване в справка-декларация и дневник за продажби по ЗДДС на фактури за доставки на отпадъци

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x