Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Облагане с нулева ставка на превоз на пътници от България до Германия

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Българско дружество, регистрирано по ЗДДС, извършва превоз на пътници от България до Германия и фактурира на германско ДЗЛ. Българското дружество няма лиценз за международен превоз на пътници, тъй като превозът се осъществява с лек автомобил 8+1. Можем ли да приложим за цялата сделка разпоредбите на чл. 29 от ЗДДС и да обложим сделката с нулева ставка или трябва тази доставка да я разделим на две части, съгл. чл. 21, ал. 4, т. 2: от Банско до границата и от границата до Германия? Ако е наложително разделянето на доставката, спрямо реализирания пробег от Банско до границата и от границата до Германия? Задължително ли е разделянето на пробега на два реда в издадената фактура? Какво ще бъде облагането на сделката спрямо реализирания пробег? В кои колони от СД трябва да се отрази издадената фактура? Необходимо ли е подаване на VIES декларация от българското дружество, тъй като фактурира на германско ДЗЛ? Необходим ли е лиценз за международен превоз на пътници, въпреки че превозът се осъществява с лек автомобил 8+1? Как би се променило данъчното третиране на сделката и облагането, ако дружеството има лиценз за международен превоз на пътници? Дружеството извършва случайни превози.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Облагане с нулева ставка на превоз на пътници от България до Германия

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x