Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Облагане с 9% ДДС на кафе, минерална вода и безалкохолни напитки, предлагани в кафене

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Във връзка с промените на чл. 66, ал. 2 от ЗДДС, касаещ прилагането на 9% ставка ДДС за продажба на ресторантьорски и кетъринг услуги, които се състоят в доставка на приготвена или неприготвена храна, както и във връзка с дадено Становище от 30.06.2020 г . и тълкуване на понятието храни за човешка консумация по смисъла на чл. 2 от Рекламент (ЕО) № 1782002 на Европейският парламент , моля да дадете пояснение - кафето, минералната вода, безалкохолните напитки, предлагани от бистро/ кафе - аператив , извършвани от обслужващ персонал - сервитьор - в помещения на доставчика - търговска зала и градина, придружени от достатъчно помощни услуги и консумирани на място от клиентите, следва ли да се облагат с 9% ДДС ставка?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Облагане с 9% ДДС на кафе, минерална вода и безалкохолни напитки, предлагани в кафене

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x