Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Некоректно отразяване на сделки във VIES декларация

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
на 06 Дек 2019
Въпрос:

Българско дружество, регистрирано по ЗДДС, извършва продажба на стоки съгласно чл. 15 от ЗДДС (тристранна операция). Дружеството извършва доставка на стока на лице, регистрирано в Кипър. По предварителна заявка от кипърското дружество стоките се изпращат на адрес на територията на Германия. Стоката се транспортира със спедиторска фирма. На товарителницата при изпращане на стоката за получател е посочено както кипърското дружество, така и немското, а адресът е този на немското дружество. Транспорта на стоките се организира от българското дружество, за което му се издава фактура от спедиторската фирма. При извършването на продажбата на стоки дружеството отговаря и на трите условия за тристранна операция, поставени в чл. 15 от ЗДДС. В ДДС дневниците си дружеството декларира тези доставки като ВОД и съответно подава VIES декларация за тях. Ако кипърският клиент на дружеството е отразил некоректно или неотразил във VIES декларацията си тези сделки (не като посредник в тристранна операция, а като ВОП), биха ли последвали някакви санкции срещу българското дружество доставчик, при положение че то коректно е спазило закона за ДДС?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Некоректно отразяване на сделки във VIES декларация

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x