Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Начисляване на ДДС при продажба на автомобил втора употреба

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Става дума за внос на автомобили втора употреба от фирма в България, регистрирана по ДДС /основание за нулева ставка - маржа на стоки втора употреба, чл. 143 по ЗДДС и 148 от ЗДДС/. Автомобилите се закупуват от фирми в Европа, също регистрирани по ДДС. Плащането към чуждите фирми е на база проформи фактури, фирмирани от стойността на автомобила и такси за документи, платени по банков път. След плащането се издават две фактури – едната е за стойността на автомобила в режим “M”, а другата е за стойността на таксите за документи и търг в режим “I”. Формирането на себестойността на автомобила се прави и от двете фактури, както и от фактури за извършени ремонтни дейности в България. При продажба в България се издава фактура и се начислява ДДС на надценката. Следва ли да се начислява ДДС върху частта от сумата във фактурата при продажбата, представляваща част от себестойността, формирана от платените такси (съгласно втората фактура в режим “I”) и или извършените ремонти след вноса на автомобила?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Начисляване на ДДС при продажба на автомобил втора употреба

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x