Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Доставка на корабни части у нас и в ЕС

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Имам фирма, която продава и доставя корабни части както в България, така и в ЕС. Каква е разликата между ВОД и чл. 31, т. 2 от ЗДДС и как да разбера в коя хипотеза попадам аз? Например, изпращам корабни части за фирма в Румъния чрез Еконт. За доставката имам фактура и товарителница от Еконт, писмено потвърждение от румънската фирма за това, че са получили стоката. Следователно издавам фактура с 0% ДДС, но това ВОД ли е или чл. 31, т. 2 от ЗДДС? Друг пример румънска фирма закупува корабен двигател - генератор. Идват сами да си го вземат от склада ни в България. Имам ЧМР, за това, че са го взели от склада ни и че ще го доставят в Румъния, също така имам и писмено потвърждение, че е получен в Румъния. Въпроса е това ВОД ли е или чл. 31, т. 2 от ЗДДС? Достатъчни ли са тези документи за доказване на ВОД? Ако не е ВОД какви документи е необходимо да набавя за доказване на чл. 31, т. 2 от ЗДДС? В коя колона на ДДС дневниците влизат продажбите по чл. 31, т. 2 от ЗДДС

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Доставка на корабни части у нас и в ЕС

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x