Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Документиране на такси за поддръжка на общи части на Бизнес център, отдадени под наем

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Дружество Х е регистрирано лице по ЗДДС и има собственост в обществена сграда Бизнес център. Съгласно прието решение на ОС (общо събрание) на етажната собственост дружеството дължи такси за управление и поддръжка на общите части за собствените си имоти. Тези имоти обаче, са отдадени под наем на трети лица. Съгласно същото решение собственикът дружество Х (наемодател) трябва да събира таксите за поддръжка от наемателите и да ги превежда по банков път ежемесечно към етажната собственост. Какъв документ трябва да издаде дружеството Х към наемателя за тези такси и следва ли да бъде начислен ДДС? Приложим ли е чл. 127 от ЗДДС в случая? Според управителя на етажната собственост дружество „Х“ неправомерно начислява ДДС за тези такси, за което ще е наказуемо от данъчната администрация. Вярно ли е това?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Документиране на такси за поддръжка на общи части на Бизнес център, отдадени под наем

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x