Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Включване на ДДС във фактура за първо плащане по закупуване на недвижим имот

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

В предварителен договор за покупко-продажба на недвижим имот е заявено от страните продажба на стара сграда с продажната цена е 600 хил. лв. (съгласно чл. 45, ал. 3 от ЗДДС няма да се начислява ДДС) и поземлен имот за 360 хил. лв. катто в цената е включен ДДС. Плащанията по тази сделка ще се извършват на 3 вноски. На 27 юли е направен превод 260 хил. лв. На 01 август на 5-ти ден от постъпилата сума съгласно чл. 113, ал. 4 фирмата продавач издава фактура за авансовото плащане. В сумата по издадената фактура за първия превод трябва ли да е включено ДДС? Второто плащане по тази сделка ще е 640 хил. лв. Ако първата фактура съдържа ДДС 43333.36 лв., то как да бъде издадена фактура за този превод, след като от предварителен договор се вижда, че сумата на ДДС по цялата сделка е 60 хил. лв.?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Включване на ДДС във фактура за първо плащане по закупуване на недвижим имот

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x