Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Регистрация по ЗДДС при предоставяне на услуги към американска фирма

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Българско юридическо лице ЕООД, нерегистрирано по ЗДДС, е с оносвен предмет на дейност предоставяне на рекламни и маркетингови услуги, консултации, изготвяне и осъществяване на проекти в областта на рекламата, дигиталния маркетинг, пазарни проучвания, реклама в социалните мрежи. Сключва договор с американска фирма, която няма регистрация по ДДС на територията на Европейски съюз. Съгласно договора българското юридическо лице, ще получи онлайн (отдалечен) достъп до всички профили на америнаската фирма във Фейсбук и Гугъл и ще управлява нейните акаунти, свързани с реклама и дигитален маркетинг. Ще анализира постигнатите резултати, ще залага за изпълнение целите, които клиентът иска да постигне, посредством реклама в социалните мрежи. Ще управлява цялостния процес на реклама и дигитален маеркетинг, както и ще прдоставя консултантски услуги в същата област на същия клиент. Трябва ли българското юридическо лице да се регистрира по ЗДДС и ако да, по кой член трябва да се регистрира? Ако не се налага задължителна регистрация по ЗДДС и дружеството може да издава фактури и да работи без регистрация по ЗДДС с американската фирма, то този оборот, който ще реализира от клиента, ще формира ли (ще се трупа ли) като облагаем оборот за задължителна регистрация по чл. 96 от ЗДДС? С какви документи е необходимо да се снабди българското дружество, за да докаже, че едно дружество регистрирано извън Европейски съюз е данъчно задължено лице съгласно ЗДДС и да може да прилага чл 21 ал 2 от ЗДДС?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Регистрация по ЗДДС при предоставяне на услуги към американска фирма

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x