Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Разрушаване на сграда върху имот, който ще се ползва за паркинг

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
на 04 Апр 2022Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

С цел разширяване на сервизно-логистичната база дружеството ни закупи съседен имот. Покупката е на поземлен имот земя и сграда с обща стойност 50000 лв. Същите са закупени от физическо лицe. Върху имота собственикът ще изгради паркинг за товарните композиции на фирмата. За тази цел ще бъде разрушена сградата, която реално няма да се използава от дружеството. Как ще бъде определена покупната цена на земята и сградата? Трябва ли за счетоводни цели сградата да се заведе като ДМА или не, тъй като ще бъде разрушена? И двата ли имота трябва да се декларират с декларация по чл. 14 от ЗМДТ? Стойноста на сграда след разрушаване трябва ли да бъде включена към стойността на на паркинга или отписана като текущ разход? За разрушаване на сградата ще бъдат направени разходи. Стойноста на същите как трябва да бъдат отчетени: като текущ разход или да се отнесат в стойността на новоизграждащият се паркинг? Как ще бъде формирана отчетната стойност на паркинга?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Разрушаване на сграда върху имот, който ще се ползва за паркинг

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x