Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Прилагане на чл. 46, ал. 1, т. 1 от ЗДДС във връзка с изплащани от банка комисиони

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Дружество извършава различни видове дейности във връзка с недвижими имоти, в т. ч. и посредничество с банки за предоставяне на кредит. Дружеството не е кредитен посредник по смисъла на ЗКНИП, а има сключени партньорски договори с български търговски банки, съгласно които посредничи на банките за сключване на договори за отпускане на кредити на клиенти. Съгласно този договор дружеството поема ангажимент да намира и насочва клиенти към банката за последващо сключване на договори за банкови продуктикредити за физически и юридически лица. За извършеното посредничество в полза на банката при сключен договор за кредит дружеството има право на възнаграждение. За получаване на възнаграждението, дружеството предоставя на клиентите специален талон по образец на банката, удостоверяващ извършването на посредничеството, който клиентът подписва и който се предава на служител на банката. За извършената услуга дружеството издава фактура на банката. Във връзка с гореизложеното, следва ли услугите, извършени от дружеството въз основа на сключен договор за партньорство с банка да се считат за освободена доставка по смисъла на чл. 46, ал. 1, т1 от ЗДДС и при фактуриране на дължимото възнаграждение за осъщественото посредничество при сключените договори за отпуснат кредит да не се начислява данък върху добавената стойност?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Прилагане на чл. 46, ал. 1, т. 1 от ЗДДС във връзка с изплащани от банка комисиони

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x