Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Приемане за социални разходи на разходи за столово хранене

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Дружеството ни започва работа с нов клиент, който организира столово хранене на своите служители, като всеки от тях има право да реши дали иска да се възползва от тази придобивка (за тази цел се попълва декларация лично от лицето за направения избор). Общата стойност на разходите за храна е 140.00 лв. месец на служител - от тях 110.00 лв. са за сметка на работодателя, а разликата от 30.00 лв. е за сметка на служителя и се удържа от нетната сума на заплатата му въз основа на писмено съгласие. Храната се предоставя от фирма за кетъринг услуги, с която и нашето дружество ще сключи договор. Като предприятие за временна заетост ние трябва да предоставим същите условия на назначените през нас служители. В ГДД по чл. 92 от ЗКПО за 2019 г. дружеството ни е избрало да облага през 2020 г. доходите в натура, представляващи разходи в натура, по реда на ЗКПО. Във основа на тази информация, имаме следните въпроси: 1) Могат ли да се приемат разходите за столово хранене (на стойност 110.00 лв. месечно на служител) за социален разход на дружеството ни и съответно да бъдат обложени с данък върху разходите по реда на ЗКПО? 2) Трябва ли да се начисляват осигурителни вноски върху средствата за столово хранене на стойност 110.00 лв.?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Приемане за социални разходи на разходи за столово хранене

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x