Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Отразяване на фактури за застрахователни услуги

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Застрахователно дружество, регистрирано в България, чийто доставки на застрахователни услуги попадат в обхвата на чл. 47 от ЗДДС, извършва застрахователни услуги на чуждестранни клиенти. Предвид това, че съгласно чл. 47 ЗДДС застрахователните услуги са освободени доставки, в коя колона на дневник продажби следва да се отразяват издаваните фактури за застрахователни услуги към чуждестранни клиенти в следните 2 случая:

1. Клиентът е установен в държава-членка на ЕС - в колона 24 или колона 22? Доставката счита ли се за доставка по чл 21 ал 2 ЗДДС с място на изпълнение на територията на друга държава-членка?

2. Клиентът е установен извън ЕС - в колона 24 или в колона 23? (Доставките на застрахователни услуги по чл. 47 ЗДДС, когато получателят на тези застрахователни услуги е установен извън ЕС, попадат в обхвата на чл. 69, ал. 2 ЗДДС.)

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Отразяване на фактури за застрахователни услуги

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x