Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Издаване на фактура за доставка на скрап при условия на доставка DAP

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Фирма А е регистрирана по ЗДДС и има разрешителни за търговия с отпадъци. Фирма А продава на друга фирма Б с български ДДС номер, също имаща право за търговия с отпадъци в България, скрап при условия на доставка DAP - с място до трета фирма В от ЕС в Унгария. Транспортът от България до Унгария се извършва с камион на фирма А. Фирма А издава фактура за стоката скрап на фирма Б, в която като основание за неначисляване на ДДС посочва обратно начисляване по чл. 163а. Датата на фактурата е датата, на която започва транспортът на стоката към получателя. В ЧМР-то като изпращач е посочена фирма Б, като превозвач е посочена фирма А, а като получател - фирма В. За фирма А това е доставка с място на изпълнение на територията на страната съгл. чл. 17, ал. 2 от ЗДДС, независимо, че предава стоката на територията на друга държава членка. Правилно ли е издадена фактурата от А към Б и основанието, което е посочено за неначисляване на ДДС - чл. 163а от ЗДДС?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Издаване на фактура за доставка на скрап при условия на доставка DAP

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x