Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Издаване на фактура по авансово плащане за изработка на стока

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Фирма „Х” , с офис Кипър превежда пари по проформа фактура на фирма „У” със седалище България. Нашата фирма „У” превежда парите по проформа фактура на фирма „Z” с офис в Америка. Фирмата в Америка получава тези пари авансово за производство на стока, която отива в Холандия или остава в Америка. /Фирма „Х” се явява прекупвач на комисионна, нашата фирма „У” също е комисионер./ Kога нашата българска фирма „У” ще пусне фактурата на фирма „Х” – при получаване на парите в банковата ни сметка или когато стоката бъде произведена и тръгне към получателя, kогато доставчика ни пусне фактурата за стоката? Какви са счетоводните записвания на тази сделка:

- Първо  - имам получени пари по банковата ни сметка:  504/411

- Второ -  превеждам пари на Доставчика  „Z”:   401/504

- Трето – пускам фактура на фирма „Х” :  411/702 – в дневника на продажбите къде да го отразя – Дистанционни продажби по чл.69, ал.2

- Четвърто -  Фирма „Z” произвежда стоката и пуска фактура на нашата фирма „У”: 304/401 – в дневника на покупките къде да го отразя – Получени доставки и ВОП с право на ПДК? с протокол по ПЗДДС самоначисляване на ДДС?

- Или първо трябва да мина през разчетни сметки?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Издаване на фактура по авансово плащане за изработка на стока

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x