Заприхождаване на закупен от Швеция камион, докаран до България от служители на дружеството

Ели Марова Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
на 19 Март 2024
Въпрос:
Дружество, регистрирано по ЗДДС, занимаващо се с транспортна дейност, закупува камион от Швеция. Получена е фактура от шведското дружество с нулев ДДС. Камионът при закупуването се намира в Норвегия и двама служители на българското дружество отиват с кола да го вземат. При прибирането в България се минава през Дания, откъдето има издадена митническа декларация и е начислено и платено мито. Как да бъде заприходен камионът (с фактурата или с митническата декларация)? Ако го заприходим с фактурата като ВОП, какво правим с митническата декларация и как осчетоводяваме платеното мито? Разходите за лекия автомобил признават ли се за разход? Камионът е докаран на собствен ход. Трябва ли да има издадено от българското дружество ЧМР?
Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Заприхождаване на закупен от Швеция камион, докаран до България от служители на дружеството
Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.
Влизане в акаунта
Защо да се регистрирам?
- експерти на Ваше разоложение 24/7/365
- база данни с новини, отговори, анализи
- на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство
БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводство и данъци: 17 експертни становища"!
Подобни статии от категория ЗДДС
11Апр2025
Регистрация по ДДС за фирма, занимаваща се с търговия с автомобили
от Ели Марова
на 11 Апр 2025
10Апр2025
Данъчно третиране на авансово плащане, внос и обратно начисляване на ДДС при доставка на отпадък
от Ели Марова
на 10 Апр 2025
21Март2025
Фактуриране на продажба на пшеница към гръцка фирма без начислен ДДС
от Ели Марова
на 21 Март 2025
14Март2025
Включване в дневник покупки на инвойс и митническа декларация във връзка със закупена от Турция машина
от Ели Марова
на 14 Март 2025
21Февр2025
ВОП при закупуване на машини от ЕС, които впоследствие се продават в ЕС и Турция
от Ели Марова
на 21 Февр 2025
24Февр2025
Облагане на покупка на стока от Франция и последващото ѝ продаване в Швейцария
от Теодоси Георгиев
на 24 Февр 2025