Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Продажба на стока от ФЛ към друго ФЛ от трета страна

проф. д-р Любка Ценова Отговор, предоставен от
проф. д-р Любка Ценова
Въпрос:

Физическо лице е назначено по договор за управление и контрол в ООД и ЕООД и сумарно доходът по тези правоотношения е 3400лв. Наскоро е сключил договор от името на ФЛ с ФЛ, което е от трета страна, с цел покупко-продажба на стока. Ако трябва ФЛ от България да се регистрира като търговец, то не би трябвало да му се начисляват осигуровки, защото е на максималния праг на осигуряване. Трябва ли да се регистрира в Агенция Митници, за може да се направи износ за сметка на ФЛ, което е от трета страна? В ГДД по чл. 50 къде би трябвало да има отражение сделката? Ако ФЛ не продава директно на трети страни, а сделката премине през ЕООД-то - има ли свързаност? Как се процедира в такъв случай? Тъй като сделката ще е износ - собственикът иска да се застрахова и да минава плащане през неговата сметка, за да не се окаже, че клиентът може да откаже да плати получената стока и във фирмата да остане една несъбираема сума. Как е по-правилно да се продецира? Да вметна, че стоката, която ще се продава - ФЛ има на свое име и я има от години.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Продажба на стока от ФЛ към друго ФЛ от трета страна

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x