Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Признаване на данъчни цели на разходи за транспорт и нощувки при командироване

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Фирма, занимаваща се със строителство, назначава персонал с код по ЕКАТТЕ: 00000 и с код по ЕКАТТЕ: адрес на фирмата. При извършване на строителни дейности в други населени места фирмата превозва работниците със собствен транспорт /има пътни листи/ и заплаща нощувките в хотел, като взема фактура на името на фирмата. Към фактурата се прилага опис на командированите работници. Кои работници имат право на командировъчни от  назначените по ЕКАТТЕ: адрес на фирмата и по ЕКАТТЕ: 00000? Може ли да се издаде обща заповед за командировка, в която да са написани имената на командированите работници и с поименно РКО да се изплатят дневните  или трябва за всяко лице отделна бланка командировъчно? Признават ли се за разход транспорта и нощувките, ако няма плащане на дневни, а само обща заповед за командироване при назначените с код по ЕКАТТЕ: 00000? Задължително ли е на общата заповед или на всяко отделно командировъчно да има печат от фирмата възложител? Доказателство, че работата е извършена, е фактурирането към възложителя. По фактурата от хотела може ли да се ползва данъчен кредит, позовавайки се на чл. 70, ал. 3, т. 7? Извън горната конкретика, при  командироване фактурата за нощувки от хотел на чие име трябва да бъде – на фирмата или на командированото лице?



Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Признаване на данъчни цели на разходи за транспорт и нощувки при командироване

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x