Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Приходната агенция напомня за новите ДДС правила в сила от 1 юли

PortalSchetovodstvo.bg Отговор, предоставен от
PortalSchetovodstvo.bg
От 1 юли онлайн търговците ще имат възможност да ползват система OSS, припомня НАП. С нея извъpшвaщите онлайн пpoдaжби фирми могат дa ce peгиcтpиpaт за целите на ДДС онлайн в 1 държава членка за всички свои вътреобщностни дистанционни продажби към крайни клиенти с изпълнение в друга страна членка. 
 
Регистрация за новите специални режими търговците у нас правят през Портала за е-услуги на НАП чрез КЕП.
 
Когато фирма не е установена по седалище и адрес на управление у нас и е регистрирана по ЗДДС за целите на дистанционните продажби, и е избрала да се регистрира за „режим в Съюза“ в държавата членка, където  е установена, и е подала в тази държава членка до 30-ти юни тази година заявление за регистрация, трябва да уведоми за избора си компетентната структура на НАП по електронен път. Срокът за това е 30-ти юни, вкл.
 
Когато фирмата е уведомила НАП онлайн за регистрацията си за „режим в Съюза“ в страната членка, където е установена, и иска да прекрати своята регистрация по чл. 98 или 100, ал. 3 от ЗДДС, няма нужда да подава заявление за прекратяване на регистрацията. При това положение в 7-дневен срок от постъпване на уведомлението по електронен път, НАП прави проверка на основанието за дерегистрация. Когато има основание за дерегистрация, тя се счита направена от 30-ти юни тази година. 
 
Когато бъде прекратена регистрация по ЗДДС, заедно със справка-декларацията за последния данъчен период се подава и протокол-опис за начисляване на данък по чл. 111 от ЗДДС по образец. 
 
източник: nra.bg
 

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x