НАП и Агенция Митници се сливат в единна приходна агенция

PortalSchetovodstvo.bg
20 Февр 2024
Министерството на финансите стартира работа по създаване на единна приходна агенция, обединяваща НАП и Агенция "Митници".
От финансовото министерство посочват, че във връзка с преструктурирането ресорният министър Асен Василев, съгласувано с премиера акад. Николай Денков, назначи досегашният директор на Агенция "Митници" Павел Тонев за свой съветник, като той ще съдейства работата по създаването на единната приходна агенция.
Директор на Агенция "Митници" става Петя Банкова, досегашен заместник изпълнителен директор на ведомството.
Опитът сочи, че единните приходни агенции водят до по-ефективно администриране на приходите. Подобен пример е налице в Естония, Дания, Ирландия, Испания, Полша, Литва, Португалия, Словакия и Унгария.
източник expert.bg
БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводство и данъци: 17 експертни становища"!
Подобни статии от категория НАП
17Апр2025
НАП обявява нови рискови стоки заради данъчни нарушения, свързани с автомобили и строителни материали
от PortalSchetovodstvo.bg
17 Апр 2025
16Апр2025
НАП напомня на ФЛ да подадат данъчните си декларации до края на април
от PortalSchetovodstvo.bg
16 Апр 2025
16Апр2025
Нови стоки попадат в обхвата на засиления фискален контрол на НАП от 1 май
от PortalSchetovodstvo.bg
16 Апр 2025
04Апр2025
НАП постави началото на внедряването на международен стандарт за счетоводно отчитане SAF-T
от PortalSchetovodstvo.bg
04 Апр 2025
01Апр2025
Разширен списък на стоките с висок фискален риск от 1 май 2025 г.
от PortalSchetovodstvo.bg
01 Апр 2025
31Март2025
Регистрацията в списъка на уязвимите към хазарт лица вече е за поне 12 месеца
от PortalSchetovodstvo.bg
31 Март 2025