Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се
  • Въпроси и отговори
  • Модели документи
  • Срокове за плащания и отчети
  • Законодателство
  • Новини
  • Процедури и практики
  • Обнародвания на държавен вестник
  • Наемане на бус на собственичка на детска градина за изпълняване на дейност в градината

    Христо Досев Отговор, предоставен от
    Христо Досев
    Въпрос:
    Счетоводител съм в частна детска градина. Собственичката на градината има пътнически бус, който е регистриран на нейно име.
    1. Възможно ли е ЧДГ частната детска градина да сключи договор за наем на буса? Предвиждаме бусът да се използва за дейности, свъразни с детската градина - транспорт от вкъщи до градината и обратно, транспорт на децата до различни културни и спортни мероприятия. Наемът ще бъде определен на пазарен принцип. Ще се води пътна книжка, а горивото ще се изписва на разход, в зависимост от изминатите километри за служебни цели - описаните по-горе. Разходите от наем на буса ще се декларират в декларация по чл. 55, а съответно приходите ще се декларират вГДД на собственичката. Разходите за ремонт, подръжка и екплоатация ще осчетоводявам като данъчно признати разходи. 
    2. Как трябва да се отчита личното ползване на буса? Мога ли, да помоля за пример при смесено ползване на буса, както и на дохода в натура, ако е необходимо?
    3. Трябва ли да се описват изминатите километри за лично ползване в пътната книжка? Всяко лято организираме летен лагер за деца от 1 - 4 клас. Това са външни деца, а не от градината. Дейността и организацията на летния лагер се води във фирма, различна по дейност от детската градина. Фирмата също не е регистрирана по ЗДДС и отново е собственост на собственичката на градината.
    4. Може ли отново да се сключи договор за наем на буса описан в началото?
    5. Две отделни пътни книжки ли се водят?

    Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
    Наемане на бус на собственичка на детска градина за изпълняване на дейност в градината

    Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

    Влизане в акаунта

    Защо да се регистрирам?

    • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
    • база данни с новини, отговори, анализи
    • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

    БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

    15 експертни решения на казуси от счетоводната практика

    Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
    Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "15 експертни решения на казуси от счетоводната практика"!

    Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

    Подобни статии от категория Разходи



    x