Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Начисляване на ДДС във фактура по спедиция

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Фирма А извършва спедиторска дейност, като самият транспорт се извършва от други фирми, т.е. фирма А няма никакви транспортни средства. Фирма А издава фактури за услугата на клиента, а получава разходни фактури от фирмите, които извършват самия транспорт. През април месец фирма Х товари от гръцко пристанище безмитна зона стока (зелено кафе) - стоката минава през митница Милицер. Това им е регулярен трафик и досега към клиента У издават фактура без ДДС и съответно транспортната фирма издава фактура към тях също без ДДС. Фирма Х първо издава фактура с ДДС на 20.04., след това на 13.05 издава кредитно за първата фактура и нова фактура на 13.05. без ДДС на основание чл. 30, ал. 3 от ЗДДС. Но от тяхното счетоводство твърдят, че това не е правилно, защото са направили много консултации със счетоводни агенти и дори НАП. В крайна сметка им казват, че ще анулират кредитното известие и новата фактура, а споряд тях остава дължима първата фактура с ДДС-то. Фирма А издава към клиента фактура без ДДС - издава се при товарене и клиентът я изпраща на агента в Милицер. Правилно ли е получената фактура от фирма Х да бъде с начислено ДДС и на какво основание?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Начисляване на ДДС във фактура по спедиция

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x