Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Корекция на ползван данъчен креди при бракуване на насаждения

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Върху дългосрочно арендувана земя дружество А ООД - земеделски производител, е засадило трайни насаждения, за които е ползвано данъчен кредит в размер на 20 хил. лв. Насажденията се отчитат по цена на придобиване, а не по справедлива стойност, т.е. са амортизируеми. Амортизационния срок е 10 години. В края на седмата година насажденията са бракувани по вина на дружеството, т.е. трябва да се извърши корекция на ползвания данъчен кредит. По реда на кой член трябва да се извърши корекцията:

- чл. 79, ал. 3, т. 1, б. а - като недвижими имоти - считат ли се трайните насаждения за недвижими имоти по смисъла на ЗДДС - в нашия случай да възстановим 1320 от ползвания данъчен кредит или

- чл. 79, ал. 3, т. 2, б. а - като останали стоки, т.е. в нашия случай няма да възстановим данъчен кредит, тъй като са изминали повече от пет години от въвеждане в експлоатация?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Корекция на ползван данъчен креди при бракуване на насаждения

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x