Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Бартерна сделка при договор за реконструкция на сграда

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Имаме договор за реконструкция на съществуваща сграда със собственици на сградата, в която и дружеството е съсобственик. Собствениците са 3 физически лица и сме им издали през 2019 г. авансова фактура съгл. сключения договор. По фактурата съгл. договора няма плащане. Сделката е бартер - получават апартаменти в реконструираната сграда. Сделката ще бъде завършена през 2020 г. и ще има нот. сделка - делба с физ. лица. Включват ли се в справката по чл 73, ал. 1 от ЗДДФЛ фактурираните аванси на 3-мата съсобственици - физ. лица? Имат ли място в доходи от продажба, замяна или друго възм. прехв. на имущество по чл. 33, ал. 3 от ЗДДФЛ, и в коя година и с кои код? Съответно ако се включат физ. лица, в кое приложение на годишната данъчна декларация по чл. 50 ще отразят дохода и кога?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Бартерна сделка при договор за реконструкция на сграда

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x