Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Посочване на доходи на съдружници в ООД в справка по чл. 73 от ЗДДФЛ

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

ООД има трима съдружници, единият от които е чуждестранно физическо лице, което не е местно лице, няма ЛНЧ или служебен номер, и не пребивава в България дори и 1 ден през годината. На ОС е взето решение да бъде изплатен дивидент през 2017 г., като на ЧФЛ е удържан 5% данък и е подадена декл. по чл. 55. ЧФЛ е гражданин на Р. Франция. Следва ли този доход и данък да бъдат включени е справка по чл. 73 от ЗДДФЛ или трябва да се подаде декларация по чл. 142, ал. 5 от ДОПК, прилагайки СИДДО?

Един от другите двама съдружници който има 20 дяла *10 лева номинал = 200 лева капитал, продава през 2017 г. дяловете на другите двама съдружници пак за 200 лева. Този доход от 200 лева трябва ли да се посочи в справка по чл. 73 от ЗДДФЛ?

Третият съдружник е СОЛ с полагане на личен труд, като се командирова извън страната. Взето е решение предоставените разходи за вътрешен транспорт за командировка в чужбина от хотела до офис на клиенти и обратно да му бъде възстановен, отделно то дневните, пътни и квартирни, които е получил. Тези разходи могат ли да бъдат признати за данъчни цели или с тях трябва да бъде увеличен финансовия резултат?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Посочване на доходи на съдружници в ООД в справка по чл. 73 от ЗДДФЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x