X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Документиране на банково плащане от ФЛ

Трендафил Василев Отговор, предоставен от
Трендафил Василев
Въпрос:

Фирмата ни получава плащане от физическо лице по банков път. Лицето не желае да му се издава фактура, съответно ние не разполагаме с личните му данни като ЕГН. Доколкото разбирам от ЗДДС, ние не сме длъжни да му издаваме фактура. Но пък ЗСч търси първичен документ, ако няма касова бележка. Може ли да твърдим, че Отчет за извършените продажби по чл. 112 от ППЗДДС играе ролята на първичен документ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Документиране на банково плащане от ФЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които РС Издателство и Бизнес Консултации предлага. Условия на сайта Информационна бележка

x