Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Доходи от извънтрудови правоотношения за ЧФЛ

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Чуждестранно физическо лице (ЧФЛ), което не е местно за България, получава доходи от извънтрудови правоотношения от българско дружество. Доходите се реализират чрез определена база в България и са от източник в страната. Тези доходи се облагат по общия ред съгласно чл. 29, ал. 1, т. 3 и чл. 30 от ЗДДФЛ.

1. За да определи данъчната основа, българското дружество платец на дохода има ли право да приспадне внесените осигуровки в чужбина от лицето на тримесечие при подаване на декл. по чл. 55 от ЗДДФЛ или само годишно при подаване на декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ?

2. Какъв документ трябва да представи чуждестранното физическото лице за платените осигуровки в чужбина?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Доходи от извънтрудови правоотношения за ЧФЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които РС Издателство и Бизнес Консултации предлага. Условия на сайта Информационна бележка

x