Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

До 30 април се декларират окончателни данъци от доходи в чужбина

PortalSchetovodstvo.bg Отговор, предоставен от
PortalSchetovodstvo.bg
Окончателните данъци върху доходите, придобити в чужбина от местни физически лица (ФЛ), вече подлежат на деклариране веднъж на година с подаване на ГДД за облагане на доходите. Срокът за подаването на тази декларация и плащане на дължимия на дължимия окончателен данък за 2017 г. е 30 април 2018 г.
 
До края на 2016 г. окончателният данък за доходи от чужбина се плащаше текущо, до края на месеца, който следва 3-месечието на придобиване на доходите, и се декларираше с подаване на декларация за дължими данъци по чл. 55 от ЗДДФЛ. Отделно получените през годината доходи се декларираха в Приложение 8 на ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ за годината на тяхното придобиване.
 
От началото на миналата година, както доходите, така и окончателният данък за тях, подлежат на деклариране от местните ФЛ единствено в ГДД. Съответно данните се попълват отново в Приложение 8.
 
Новият ред, по който се декларира и плаща окончателният данък, дължим от местни ФЛ, се отнася за следните доходи от източници в чужбина:
- дивиденти;
- ликвидационни дялове;
- лихви по банкови сметки;
- доходи, придобити от доброволно осигуряване и застраховане (по реда на чл. 38, ал. 8 от ЗДДФЛ);
- доходи, придобити от замяна на акции и дялове във връзка с преобразуване на дружества (по глава 19, раздел ІІ от ЗКПО), облагани с окончателен данък.

източник: nap.bg

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x