X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране на сделки със свързани лица в ГДД по чл. 92 от ЗКПО

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Подлежат ли на деклариране в ГДД по чл. 92 от ЗКПО, част VI - Взаимоотношения със свързани лица, следните сделки:

1. Между две фирми ЕООД и ООД при покупко-продажба на материали и отдаване на помещение под наем, където съдружник в ООД е съпруг на собственичката на ЕООД;

2. Между фирма ЕООД и физическо лице при получен заем, ползвано помещение под наем, собственост на родителите или братя и сестри на съдружниците или на самите съдружници или собственик на ЕООД;

3. Разходи за трудови възнаграждения на съдружник в ООД, който не е самоосигуряващо се лице?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Деклариране на сделки със свързани лица в ГДД по чл. 92 от ЗКПО

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които РС Издателство и Бизнес Консултации предлага. Условия на сайта Информационна бележка

x