Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Декларация по чл. 14 от ЗМДТ за закупени апартаменти

Трендафил Василев Отговор, предоставен от
Трендафил Василев
Въпрос:

Фирма е закупила апартаменти на зелено, заедно с идеални части от УПИ-то.

При излизането на акт 16 на сградата, апартаментите са декларирани с Декларация по чл. 14 от ЗМДТ в съответната община.

Имам следния въпрос относно коректното деклариране и правилното попълване на Декларация 14 във връзка с данъчното облагане:

1. Декларация 14 или е друга декларация се подава, когато собственика на имота е собственик и на земята?

2. Трябва ли да се попълва част III за апартаменти, които са жилищни имоти?

3. Могат ли апартаментите да се отават под наем, ако не е посочено, че са за стопанска цел в част II, таблица 3.

4. Ако апартаментите не са декларирани като за стопанска дейност с декларация 14, имат ли право да ползват данъчен кредит за довършителните работи и за режийните разходи, свързани с тях.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Декларация по чл. 14 от ЗМДТ за закупени апартаменти

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x