Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Задължения по ЗДДС при получаване на рекламна услуга от английско дружество

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Въпросът ми е хипотетичен, а не точно за определена фирма. Българско дружество, нерегистрирано по ЗДДС, закупува рекламна услуга от дружество в Англия или друга трета страна извън ЕС. Възниква ли някакво задължение за българското дружесво по ЗДДС или друг закон, ако английското дружество НЕ е регистрирано по ЗДДС? Какво възниква като задължение за българското дружесво, ако английското дружество е регистрирано по ЗДДС в Англия? Трябва ли във фактурата от анлийското дружество изрично да е посочено основанието Reverse charge/ Обратно начисляване, за да възникне задължение за регистрация на българското дружество по чл. 97? Може ли да се избегне регистрацията по чл. 97, ако фактурата е издадена към българското дружество с начисления ДДС, т.е. издадена като на ФЛ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Задължения по ЗДДС при получаване на рекламна услуга от английско дружество

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x