Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Връщане на данъчен кредит при деклариране на имот, придобит от фирма, като такъв за жилищни нужди

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Фирмата ни придоби ателие и две паркоместа в сграда със смесено предназначение чрез покупко-продажба с фактура с включен ДДС. Нотариалният акт е от 11.08.2020 година, а разрешителното за ползване е от 02.10.2020 година. Първоначалната цел за закупуването на ателието бе да се използва за офис, но тъй като все още не са започнали довършителните работи по него и не е обзаведено, решихме, че когато е готово, може да се ползва за отдаване под наем на физически или юридически лица. Въпросът ми е свързан с декларирането на ателието и прилежащите паркоместа по реда на чл. 14 ал. 1 от ЗМДТ. Ако декларираме имота за жилищни нужди, тъй като в нотариалния акт е записано ателие, има ли някакви последствия за фирмата ни, т.е. подлежи ли на връщане ползвания данъчен кредит?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Връщане на данъчен кредит при деклариране на имот, придобит от фирма, като такъв за жилищни нужди

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x