Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Внос от страна извън ЕС с платен ДДС от вносителя при условия на DDP доставка

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

Българско дружество, регистрирано по ДДС, внася от САЩ стоки при условия на DDP доставка, т.е. всички налози ДДС и мито са платени от вносителя. Разполагаме с фактура от доставчика и митническа декларация (МД). В МД износител е дружество от САЩ, вносител е българското дружество; има и представител DHL, където съответно имаме и начислен ДДС на внасяната стока. Но нямаме документ за платен ДДС, защото всичко е платено от вносителя, така е отбелязано и на товарителницата - duty tax paid. Следва или не българското дружество да отрази МД в СД по ЗДДС, както и да ползва данъчния кредит, при условие че не е платило ДДС по вноса? 2. С протоколи по чл. 117 от ЗДДС българското дружество да ползва и да си начисли ДДС, по МД, но на основание фактурата от доставчика? Да се осчетоводи фактурара или МД с нулева ставка? Нека, ако сте се сблъскали с доставки DDP, да споделите опит за счетоводното и данъчното им отчитане.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Внос от страна извън ЕС с платен ДДС от вносителя при условия на DDP доставка

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x