Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Включване на резултат от прехвърляне на ЕТ в ГДД по чл 50 от ЗДДФЛ и ОПР

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
на 22 Март 2019Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

ЕТ има общо приходи - 120 000 лв., в т.ч. от продажба на стоки 60 000 лв., на услуги - 10 000 лв. и други ДМА - 50 000 лв., Oбщо разходи - 130 000 лв. Резултатът е счетоводна загуба в размер на 10 000 лв. ЕТ прехвърля предприятието си по чл. 15 от ТЗ без заличаване, като финансовият резултат е загуба в размер на 5 000 лв. При отписване на активите и пасивите е използвана разчетна сметка, след което са взети следните счетоводни операции 709498 и 123709 - 5 000. Kъде, на кои редове в ГДД по чл 50 от ЗДДФЛ и ОПР следва да се включи резултатът от прехвърляне на предприятието по чл. 15 от ТЗ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Включване на резултат от прехвърляне на ЕТ в ГДД по чл 50 от ЗДДФЛ и ОПР

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x