Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

VAT номер за посочване в протокол по чл. 117 при доставка от Нидерландия на закупена от Германия стока

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
на 15 Юни 2022Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

Българска фирма, регистрирана по ДДС, получава фактура от германска фирма с VAT номер от Германия. Стоката пристига от Нидерландия. В ЧМР-то изпращач е немската фирма, получател – българската фирма, а стоката тръгва от Нидерландия. Във фактурата в забележка е написано „Тази пратка е обект на 0% ДДС, тъй като е освободена от митница Ротердам, Холандия чрез нашия фискален представител FOX Global с ДДС № NL 8180,21,378,В02 безплатно обращение в ЕС. Моля, включете тази пратка съответно във вашата администрация по ДДС и Интрастат. Стоката е изпратена от Нидерландия." Стока по  ВОП пристига директно при клиент различен от получателя по фактура, който подписва и слага свой печат на ЧМР-то. Кой VAT номер трябва да посоча в протокола /в дневниците по ДДС/ и в Интрастат декларацията: на германската фирма с VAT номер DE310….. или на фискалния представител с VAT № NL 8180,21,378,В02? Може ли клиентът на получателя да подпише и подпечати ЧМР-то и проблем ли е, че ЧМР-то не е подписано от получателя по фактура? Трябва ли да има потвърждение, за да няма проблем за признаване на ВОП?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
VAT номер за посочване в протокол по чл. 117 при доставка от Нидерландия на закупена от Германия стока

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x