Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Удържане на окончателен данък при изплащане на наем за квартири в Германия

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Строителна фирма наема апартаменти (квартири) от физически лица в Германия за живеене на строителните работници за периода на пребиваването си там. Плащането на наемите е ежемесечно по банка, съгласно сключени договори за наем. Трябва ли при изплащане на наема да се удържа окончателен данък на основание разпоредбите на чл. 37, ал. 1, т. 4 от ЗДДФЛ, при положение че недвижимото имущество се намира в Германия? Трябва ли изплатените наеми да се декларират в Декларацията по чл. 55, ал. 1 за четвърто тримесечие? Трябва ли изплатения наем на чуждестранните физически лица да се декларират в Справка по чл. 73, ал. 1 от ЗДДФЛ? Трябва ли изплатените наеми да се декларират в Декларация по чл. 142, ал. 5 от ДОПК?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Удържане на окончателен данък при изплащане на наем за квартири в Германия

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x