Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Справка по чл. 73 от ЗДДФЛ за доходи от право на строеж

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Става въпрос за деклариране на доходи на физически лица от прехвърляне на права на имущество на основание чл. 73, ал. 1 от ЗДДФЛ. През м.12.2017 г. фирмата е придобила „права на строеж” от три физически лица срещу задължението да изгради и построи бедеща сграда. Фирмата е преценила, че се явява платец на дохода и го декларира през м. 02.2018 г. в справка по чл 73 от ЗДДФЛ за доходи, изплатени през 2017 г., водейки се от датата на изповядване на сделката за правото на строеж – със сумата на издадените фактури за авансово плащане по втората доставка. Правилно ли е това или малко сме избързали? И ако не е правилно, т.е. е трябвало да се подаде декларацията по чл. 73 от ЗДДФЛ - на датата на Акт 14 - достигане на етап „груб строеж” или Акт 16 - въвеждане н експлоатация, как следва де се „поправи”? Също така кой точно ще е кодът на дохода - от 501 до 509?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Справка по чл. 73 от ЗДДФЛ за доходи от право на строеж

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x