Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Спазване на чл. 124, ал. 3 от ЗДДС при неусвоен аванс по ВОД

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

На 20 март получаваме авансово плащане за ВОД от клиент за 60000 евро. Издаваме фактура за аванса с дата 20.03.2019 г. Не отразяваме фактурата в дневник продажби през м. март, тъй като не е настъпила изискуемостта на данъка, съгласно чл. 25, ал. 7 от закона. През м. април изпращаме стока на клиента на стойност 40000 евро, издаваме фактура за доставката ВОД и на отделен ред посочваме със знак минус частичното прихващане на полученият аванс от м. март. Имаме остатък по неусвоен аванс за 20000 евро. Как да спазим изискването на чл. 124, ал. 3 от ЗДДС, който определя, че издадените данъчни документи във връзка с вътреобщностна доставка, включително за получено плащане, се отразяват в дневника за продажбите за данъчния период, през който данъкът за доставката е станал изискуем съгласно чл. 51, след като по издадената фактура за авансовото плащане през м. март нямаме пълно изчерпване на аванса?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Спазване на чл. 124, ал. 3 от ЗДДС при неусвоен аванс по ВОД

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x