Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Сделки за предоставяне на услуги и авторски права от ФЛ

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Физическо лице с регистрация по чл. 97 А от ЗДДС ще осъществява сделки за предоставяне на услуги и авторски права към клиенти, с валиден ДДС номер, в различни държави от общността. Лицето има агент, с валиден ДДС номер в Германия, с който има подписан агентски договор, като агентът вече е издал фактура за услуга към клиент на физическото лице. Във фактурите на агента стои като получател трета страна - клиент, номерацията на фактурата е на агента, пише, че фактурата се издава от името на физическото лице, посочена е банковата сметка на агента, като основание за плащане стои ДДС номера на физическото лице. Сумите по сделките ще постъпват в сметката на агента, като той, след приспадане на комисионната по договора, ще превежда остатъка от сумата по сметка на физическото лице. Според агента, не следва да се издават фактури от физическото лице към него, както и фактури от агента към физическото лице за стойността на комисионната. Обясняват, че веднага след като парите бъдат кредитирани по сметката, агентът ще създаде 1. извлечение за сметка и 2. извлечение за комисионна, които ще изпращат на физическото лице по пощата. Възможна ли е такава схема на работа съгласно българското законодателството?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Сделки за предоставяне на услуги и авторски права от ФЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x