Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Съхранение в помещение под наем в Испания на закупени от Франция автобуси втора употреба

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Фирма, регистрирана по ДДС в България, купува автобуси втора употреба от Франция и ги продава в Испания. Покупката и продажбата на автобуси не се извършват веднага. Купените автобуси се държат в помещение под наем в Испания. Автобусите от Франция до Испания се транспортират на свободен ход. Това не е основната дейност на фирмата. Има автобуси купувани от държави в ЕС, които се продават в България, както и обратното. 1. Купеният от Франция автобус не идва до България, а се държи в помещение под наем в Испания и се продава след три месеца. Когато покупката и продажбата на автобусите не е в един и същи месец, счита ли се за тристранна операция? Ако не, то какъв вид сделка е тогава? 2. За тези автобуси, които не са продадени, а се държат на съхранение в Испания, трябва ли да се прилага чл. 15а от ЗДДС, - режим за складиране на стоки - и да се води електронен регистър на стоки на склад, при положение че няма сключен договор за продажба на автобуса, т.е. ние не знаем кога ще се продаде?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Съхранение в помещение под наем в Испания на закупени от Франция автобуси втора употреба

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x