Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Режим на отчитане на материали, получени от фирма-майка

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
на 03 Юни 2020Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

Става въпрос за Клон на чуждестранен търговец, който произвежда сферични кранове основно за фирмата-майка с материали, доставени от нея. Режимът на отчитане на получените материали от фирмата майка по чл. 13, ал. 3 ли трябва да бъде, а на върнатите след това готови изделия или полуфабрикати - по чл. 7 ал. 4? Ако вместо протокол по чл 117 от ЗДДС при изпращането на стоки са издадени фактури и VIES декларациите са свързани именно с тези фактури, а не с протокол по чл 117, съществува ли възможност да не се признае ВОД и нулева ставка? И КЧТ и майката са регистрирани по ЗДДС. Транспортът и за доставените материали, и за готовите изделия или полуфабрикати се покрива от фирмата-майка. Съществува ли връзка между изпратените изделия до фирмата-майка и регистъра по чл. 15 а за изпратените от клона стоки, ако клонът не разполага с информация за последващите продажби на стоките?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Режим на отчитане на материали, получени от фирма-майка

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x